Kod 33 - Hatırlamak için Farkındalık

KOD 33 ile içinde yaşamakta olduğumuz bir maya diğer adıyla illüzyon dünyasında kendimizi hatırlamak için hayattan bir adım geriye çekilme, hayat ile aramıza bir boşluk bırakma haftasındayız. Böylelikle hatırlamamız gerekenleri hatırlayarak farkındalığın içinden kendimize ve yaşama katkı olabileceğiz.

KOD 33 ile her eylemin, düşüncenin veya niyetin bir yük taşıdığı ve zamanla daha sonraki bir tarihte bize geri dönen bir domino etkisi yarattığı fikrini görmek için anılarımıza göz atıyoruz. Çoğunuz bu ilkeye aşinasınız; bu yaşamda üstlendiğimiz karmaya göre zamandan zamana taşıdığımız özel hatıralar. Bunlar aslında basit anılardan çok daha fazlasıdır, zamanla yaşamımızın şeklini ve yolculuğunu belirleyen bilincimizin kılıflarında depolanan kinetik enerji yükleridir. Karmalar, tüm insan arzularını doğurur ve bu da daha fazla karma yaratır. Böylece eskiler, kendi yarattığımız bir çarka veya ağa yakalandığımızı söylüyorlar; Paradoksal olarak, illüzyon dünyasında yaratmaya devam ettiğimiz anılardan dolayı bu yapıyı gözden kaçırabiliyoruz; hücrelerimizde genetiğimizle yerleşmiş onlarca anıyı ve kinetik yükleri gözden kaçırabiliyoruz.

Bugün deneyimlerinizi içinde olduğunuz şartlarla sınırlı bir çerçeveden ele alıp kendinizi sıkışmış ve çaresiz hissetmenizin nedenlerinden biri de bu hatırlanmayanlardır. Hem hücresel verilere yerleşim anılar hem çocukluktan gelen anılar hem de yaşamda geçip gidilen anılar bugünün şartlarının hakiki sebepleridir. Ancak insan olarak sebeplere değil deneyimlere ihtiyaç vardır ve her deneyim geçmiş yükleri hafifletmek, yeni yollar açmak ve daha ileriye ilerlemek için yaşanır. Bunun içinde kendi içimizde bastırılmış, tüm bedenlerimize sıkıştırılmış olanı hatırlamak ve farkındalık kazanarak iyileştirmek, güzelleştirmek yenilemek ve geliştirmek hepimizin rolü.

Eğer illüzyondan bir adım geri çekilip kendimizde olanları hatırlayabiliyorsak farkındalık kendiliğinden akmaya başlıyor. Farkındalık akışa geçince hafiflemek, hafiflemek başlayınca olgunlaşmak, olgunlaşmak gelişince bilgelik kazanmaya başlıyoruz.

Bu haftaya bugün bu yüksek farkındalık ve hatırlama frekansıyla adım attık. Biliyorum, anlaşılması kavranması kolay olmayan şeylerden söz ediyorum ancak anlaşılabilir ve kavranabilir olması için önce durmak gerekiyor; Şimdiyi kontrol etmeyi bırakmak gerekiyor. Gözden kaçan en önemli şeylerden biri budur “Şimdi sadece yaşanır” kontrol edildiğinde şimdi yaşanmış olmaz. Şimdi, sadece yaşanmaya başlandığında durmak başlar çünkü o zaman kontrol olmaz, o zaman zihin kurguları devreye girmez, o zaman illüzyondan çıkmak eylemi gerçekleşir. İllüzyondan dışarıya çıktığınız an ise tüm hatırlamalar adım adım farkındalık seviyesinde akmaya başlar. Bildiğiniz gibi ben deneyimlemediğim hiçbir şeyi paylaşamıyorum, ancak deneyimlediysem birkaç farkındalık kazandıysam paylaşmaya başlıyorum. Bugün yazdıklarımda böyle bir şey ve size kısaca bir örnek vermem gerekirse:

Büyük bir çoğunluğun illüzyon dünyasında İzmir de yaşamak hayalidir ve ben, çocukluğumun var olduğu İzmir ile geçen hafta vedalaşıp Nevşehir’e taşındım. Neden, niye, niçin sorularına illüzyon dünyasında onlarca kurgu oluşturulabilir ki yakın çevrem onlarcasını oluşturdu da ancak durum benim iç dünyamda hiçbiriyle özdeşleşmiyor. Gözümü korkutmak, kararımı değiştirmek için gelişen tüm çabalara rağmen şimdiyi yaşamaktan vazgeçmedim. Şimdinin Rüzgarı beni Nevşehir’e savuruyordu bende savrulmanın tadını çıkarıyordum. Daha önce hiç gitmediğim, görmediğim peri bacaları zaman zaman aklıma düşer ve ne alaka derdim. Meditasyonlarımda peri bacalarını görürdüm hatta lale sembolleri ve bir çift beyaz at görürdüm. Nevşehir de beni ilk karşılayan şey Nevşehir belediyesinin meydanıydı ve meydanda iki beyaz atın ortasında kocaman bir lale sembolü önünde ise peri bacaları heykeli vardı. O zaman farkındalığımdan şunlar çıktı “ben buraya tüm yaşadıklarımı bir etmeye ve yükleri hafifletmeye geldim” niye geldiğimi kâinatımın derinliklerinden hatırladım nasılını da yolda keşfedeceğimden hiç şüphem yok. İlginizi çekiyorsa paylaşmaya devam ederim. Aslında instagram hikayelerimde düzenli olarak paylaşıyorum.

Haftanın temasını özetleyecek olursam unuttuklarımızın gölgesinden çıkıp farkındalık kazanacağımız ve farkındalıklarla vahiy ineceği bir haftaya adım attık. Hepimiz için hafiflediğimiz ve bol farkındalık kazandığımız bir hafta olmasını diliyorum.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.