Kendi dansını yaratabilirsin

Haftanın teması “yaşam becerileri”

Yaşam becerileri ne demek, sizde nasıl bir mana buluyor ilk önceliğiniz bu olmalı. Neden ilk öncelik bu olmalı diyorum çünkü birçok kelimenin, deyimin öz anlamları her geçen gün biraz daha yok olmaya doğru gidiyor. Örneğin, en çok duyulma arzusu yaratan “seni seviyorum” gibi bir ifadenin manası her söyleyene ve söylenene göre değişiyor ki artık çok da mana taşımamaya doğru da gidiyor. Çünkü herkes her yerde “seni seviyorum” diye kolaylıkla söyleyip geçebiliyor, gerçekten sevip sevmediğinin farkında dahi olmadan söylenebilen basitleştirmiş bir ifadeye çoktan dönüştü bile diyebiliriz.

İnsanlık tarihimize bakarsak ifadeyle iletişim insanlık gelişiminin 3. evresinde başlamış. Homosapian olarak sınıflandırılan insanlıkla devreye girmiş bir yaşam biçimi. Günümüzde çok daha yeni bir iletişim yolu açılmaya doğru gidiyor çünkü yepyeni bir gelişim evresinden geçmekteyiz. Bu da yaşam biçimimizi yeniden geliştirmenin önemini bir kez daha gözler önüne seriyor.

Sorgulayan, savunan ifade ve eylemlerle iletişimi barındıran yaşam biçiminin son bulması gerektiği günlerdeyiz. Önce kendine sonra tüm yaşama sevgi ve nezaket anlayışı taşıyan ifade ve eylemlerle iletişim kurmak her geçen gün zorunluluğumuz haline dönüşüyor.

Çok basit gibi görünen yeni yaşam biçimini hayata geçirmek hepimizin sorumluluğudur. Çok basit gibi görünse de sorgulamanın ve savunmanın yerini sevgi ve nezaketin alması öncelikle şiddeti ortadan kaldırmanın sihrini taşır. Şiddetin ortadan kalkması barışın geleceğini barışın gelmesinin ise dil-din-ırk-cins-kalite-kariyer-güç- para gibi hiyerarşik yapılanmanın temelini değiştirecektir.

Bu hafta arka plan frekanslarından bizi içine çeken gökyüzünün bize duyurmaya çalıştığı şey tam olarak budur. Yaşam biçiminizi olgunlaştırmak için tezahür becerilerinizi kullanın!

İlahi matematiğin 64 ilkesinden biri olan 16’nın enerjisinden söz ediyorum. Eğitimine ve işleyişine uzun yıllardır devam ettiğim ve rehberliğini yaptığım I-ching – Gen anahtarları ve Human Design üzerinden kısaca 16’nın tılsımını gözlemlediğimiz de ortak dilin aynı olduğunu ancak kendi terminolojileriyle nasıl güzel birlik yaratığını da görebilirsiniz. İçeriklerin genelinde yer alan “DANS” hareketi temsil eder.

Human Design 16: Heves – Beceri Kapısı

Yaşam becerilerini sanat olarak yaşamak: Enerjinin armonik kanallığı ile yaşamı zenginleştirmenin büyük sanatı.

‘Mükemmel’ yetenekli ifadeyi bulmak için denemeye başlamak. Kapı 16 ile sonunda dünyada sevginin eleştirmeni, yetenekli bir sanatçı olarak ya da yaşama yeteneğimiz ve coşkumuzla damgamızı vuruyoruz. Bununla birlikte, hayata bu şekilde başlamıyoruz. Bir beceri veya beceriyle özdeşleşmemiz, kendimizi kalıbın tekrarına adamamız ve becerinin kendisini aşan ve bir sanat haline gelen bir ustalık noktasına ulaşana kadar uygulamaya odaklanmamız gerekir. Dünya, dansçının dansa dönüştüğü ya da hayatını yaşamanın kendi başyapıtı haline geldiği o anı bekler. Uzmanlığımızı ifade etmenin mükemmel yolunu arıyoruz.

Gen anahtarları: 16 Değişkenlik – Çok yönlülük

  1. Armağanın gücü, olağanüstü çok yönlülüğüdür; öğrenmeyi ve teknikleri ve beceriler kazanmayı kapsar, ancak tekniği aştığınızda gerçek çok yönlülük ortaya çıkar. Gölge frekansında becerileriniz aslında sizi tuzağa düşürürken, Armağan frekansında gerçek benliğe giden bir merdiven haline gelirler. Gölge seviyesinde odak, beceri veya tekniğin kendisidir, Armağan seviyesinde beceri sadece bir amaca hizmet eder; daha yüksek bir bilinç durumuna köprü görevi görmek.

I-Ching: YÜ/Yaratma Coşkusu

Coşku muazzam yaratıcı enerjiyi özgür bırakır. Etki, çok sayıda insana ilham veren, kısıtlamaları gevşeten ve yeni fırsatlar yaratan güçlü müzik gibidir. Coşkunun gücü en iyi müzik ve dansla sembolize edilir. Zihnin ötesinde kalp tarafından yönlendirilir. Coşkulu bir lider güçlü bir karaktere sahip olduğunda; pozitif enerjiyi uygun bir hedefe doğru yönlendirebilen kişi olduğunda, iyi şans gelir.

Coşku, kişisel bir ilişkide veya bir grupta özel elektrik üretir. Örneğin, bir müzik festivalindeki kalabalık olduğunda, şarkıcılar yeni zirvelere çıkıyor ve yaşam, o anın paylaşılan deneyimi kendi ödülü haline gelir. Ve o zaman gök gürültüsünden korkulmaz temizleyici bir yağmurun ardından ciğerler tazeleyici havayla doldurulur… Fikirlerinizi ve planlarınızı onların ihtiyaçlarına göre ayarlarken başkalarının tutkulu desteğini uyandırın. Bu şekilde, yelkenlerinizi güçlü halk desteği rüzgarıyla doldurabilirsiniz.

Başkalarını uyandırmak için, bağlılığınızı ikiye katlayın ve gerilimden uzak bir ortam yaratmaya cesaret edin. İşinizde neşe duyun. Şarkının gücünden yararlanın ve kendi tarzınızda dans edin.

Gördüğünüz gibi haftanın temasını Nalanca – Human Design – Gen anahtarları – I-ching üzerinden dört ayrı terminolojiyle paylaşıyorum. Böylelikle değişkenlik becerisinin her kişide kendine dair bir sanat olduğunun olacağının altını çizmek istedim.

Yeni yaşam biçimini güzelleştirmenin, iyileştirmenin ve çiçeklendirmenin yolu her birimizin kendi dansını yapmaya yönelebileceği bir haftadayız.

Katkınıza ve varlığınıza sağlık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.