Merkezler Farkındalık Merkezleri

Human Design sisteminde insan vücudunun tam ve kaliteli bir yaşam sürmesi için gerekli tüm enerjinin dağıtılmasının ve dönüştürülmesinin gerçekleştiği Dokuz Merkez bulunur.

Merkezlerin her birinin kendi sorumluluk alanı var.

Her sorumluluk da merkezlerin insan vücudunda ki hareketini gösterir.

Dokuz merkezden DALAK * AJNA * SOLAR PLEKSUS merkezlerinin hareket sorumluluğu farkındalık olarak adlandırılır.

DALAK * AJNA * SOLAR PLEKSUS merkezleri de sahip oldukları mekanik doğrultusunda farkındalıkların işlevi değişir.

DALAK FARKINDALIĞI: Yaklaşık 4.500 milyon yıllık bir genetik dalak farkındalığına sahibiz; Fiziksel gelişim “giyeceğini – yiyeceğini – barınağını – kabileni kur ve koruyup kollayarak hayatta kal” diyen bir farkındalık mekaniği. 4.500 milyon yıl önce keşfedilmiş bir yapının günümüze nasıl geldiğini ve günümüzde nasıl şekillenmesi gerektiğini gösteren farkındalık seviyesine bizi taşıyan Dalak merkezinin işlevidir.

Dalak merkezi mekaniğinde 7 işlev barınır ve bu işlevler günümüzün bedensel farkındalığını sunabilmek için her kişinin tasarımında aktive olmuş işlevlerle korkuyu getirir ki bu korkunun genetiğinden farkındalık kazanılsın.

Öz benliğine uyanmış bir kişi olarak aktive olmuş korkularınızla yüzleşerek kendiniz ve kabileniz için ihtiyacınız olan farkındalıklara sahip olursunuz.

Öz olmayan benlikle zihin aracılığıyla kararlar vermeye başladığınızda ise genetiğinizde ki 4.500 milyon yıllık korkularla fiziksel sağlığınızı risk altına alırsınız. Çünkü Dalak merkezinin ana işlevi bağışıklık sistemini bu farkındalıklar doğrultusunda güçlendirmektir. Tasarımınıza uygun yaşamaya başladıysanız tamamen fiziksel yani bedensel bir farkındalık mekaniğine sahip olan dalak merkezi hayatta kalmanız için gerekli tüm donanıma sahip olduğunu görebilirsiniz. İhtiyacınız olan içgüdüsel bilişleri size an be an sunduğunu ancak zihninizle kararlar almadığınızda strateji ve otoritenize uygun yaşamaya başladığınızda görebilirsiniz.

Aksi taktirde asırlar önce yaşanmış günümüzde çok önemi kalmayan homojenleşmiş hayatta kalma riskleriyle şiddet – vahşilik – ilkellik – kölelik – açlık – acizlik – mikrobik –sefalet – muhtaçlık – yetersizlik – fazla sorumluluk – sorumsuzluk – ölüm riski – güçlüden korkmak gibi homojenleşmiş yapının altında ezilebilirsiniz.

AJNA FARKINDALIĞI: Yaklaşık 80-90 bin yıllık bir genetik Ajna farkındalığına sahibiz; Zihinsel gelişim: analitik değerlendirmelerle strateji geliştirerek fikirsel gelişimle uyumlu toplumu geliştirmek mekaniğinde bir farkındalık. 80-90 bin yıl önce keşfedilmiş bir yapının günümüze nasıl geldiğini ve günümüzde nasıl şekillenmesi gerektiğini gösteren farkındalık seviyesine bizi taşıyan Ajna merkezinin işlevidir.

Ajna merkezi mekaniğinde Baş merkezinden aldığı ilhamları sahip olduğu aktivasyonlarla işleyerek sebep ve sonuç ilişkisini kavramsallaştırır ve günümüz algısında fikirsel farkındalıklar sunar. Ancak 80-90 bin yıl önce var olan stratejik yapıyı günümüzde sadece öz olmayan benlikle homojenleşmiş fikirler doğrultusunda işlemeye başladığınız zaman farkındalıkların yerini endişe ve kaygı bozuklukları alır.

Her geçen gün daha çok psikolojik hastalıkların çoğalmasının sebeplerinden biri de kişinin sahip olduğu zihinsel farkındalıklarla homojenleşmiş fikirler arasında sıkışmış olmasından kaynaklanır.

Ajna farkındalığı güçlü bir mekaniktir. İçinde zihni besleyen ve güçlendiren bir mekanizmayı da barındırır.

Tasarımınıza uygun, strateji ve otoritenizle uyumlu bir şekilde olayları kişiselleştirmeden sadece kendi özgünlüğünüze odaklanarak akıl sağlığınızı ve yaşamınızı iyileştirebilir dâhiyane fikirsel farkındalıklarla hem kendinizi hem de toplumunuzu geliştirmek mümkün. Yapılması gereken şeyse Ajna mekaniğinizi ve farkındalıklarını gözlemleme becerisi edinmek.

SOLAR PLEKSUS FARKINDALIĞI: Yaklaşık 2.500 yıllık bir genetik solar pleksus farkındalığına sahibiz. Aynı zamanda solar pleksus bir motor merkez yani enerji üretim merkezi olarak ikinci bir sorumluluk yapısına da sahip. Henüz homojenleşmemiş bir yapıya kilitlenmemiş, öğrenilmesi ve gelişmesi gereken bir mekaniktir. Motor merkez olarak duygular üretir ve bu duyguların sonuçlarından ruhsal farkındalıklar getirir.

Solar pleksus için Anda gerçek yoktur! Anda yeni bir şeyleri deneyimleme arzusu vardır; Duygular. Bu duygular vücudun içinde gezinen biyolojik tepkilerin etkileşimiyle ortaya çıkan dalgalardır.

Öz benlikte bu dalgaları kendiniz dışındaki olaylarla bağdaştırmadığınızda ruhunuzun sunduğu farkındalıklar süreç içinde sizi aydınlatır.

Ancak Öz olmayan benlikle duygularınızın şiddetini öfkeye – kızgınlığa – tutkuya yönelik yorumlayan zihin mekanizmasına göre hareket ederseniz kırılganlıklar-hassasiyetler geliştirirseniz ruhun aydınlatıcı farkındalıklarını kaçırırsınız.

Farkındalık merkezlerinizi kavramak için Atölye çalışmalarına katılabilir veya kişisel farkındalık analiz raporlarınızı alabilir ya da bireysel seans çalışması talep edebilirsiniz.

Benimle iletişime geçin

Lorem ipsum dolor sit amet consectetur adipiscing elit dolor