Human Design ile Tefekkür Atölyesi

Human Design ile tefekkür atölyeleri katılımcıların tasarım haritalarındaki potansiyel ile kendiliğinden gelişen bir içerikle aşağıdaki hedefi kapsar:

  • Kendini kendi doğasının en yüksek olasılıklarına açmak.
  • Çok derin korkularla temasa geçerek bu korkulardan korkmanın anlamsızlığını keşfetmek.
  • Korkuların, tüm insanlığın asırlar boyunca DNA’sında taşınan atalardan kalma korkular olduğunu, günümüzle bir bağının olmadığının anlayışını yaşamak.
  • Bugünün insan türü olarak hayatta kalmamız için orada olmaları gerektiğini ve artık günümüz gelişimiyle farklılaşan modernleşen, vahşilikten medeniyete geçen yapısının anlayışını kazanmak.

Human Design süreci kendine özgürlük vermenle ilgilidir ve bu tefekkür ile başlar:

Tefekkür hem derin düşüncenin hem de konsantrasyonla ilgilidir. Beynin hem sol hem de sağ yarım kürelerini birleştirir. Diğer bir deyişle tecrübelerle gelişen mantıkla duyuların algısını netleştirir. İçinde hissedilenlerle, dışında olanların dengesini kurar. Kısacası her şeyin orta yolunu bulmayı ve anlaşılır kılmayı sağlama biçimini gözler önüne serer. Zihnin, anlama gayretinin hikayesinden, yaşam yolculuğunun hikayesindeki anlayış, kavrayış ve ilerleyiş hikayesine göz atmanın ilk adımına tefekkür denir. Human design ile yola çıkan bir kişinin, kendi tasarım konuları üstünde tefekkür ederek kendi potansiyeline ulaşması hayatını iyileştirir. Kolaylaştırarak hem iç dünyada hem de dış dünyada özgürlük ve canlılık hissini yaşatır. Kendine ve diğerlerine anlayışı geliştirir. Hangi seçeneklerle, hangi yollara girileceğinin fırsatlarına ulaştırır. Human Design bilgileriyle, kendi tasarım konuları üstüne tefekkür edilmediğinde zihin beslenir, ego güçlenir, zihnin anlama gayretindeki hikayesi değişir. Yani zihin “bu benim başıma niye geliyor?” sorusuna cevap bulmuş sanarak, “benim tasarımım böyle” diye kendini ve dünyayı kandırmaya başlar. Hikâye değişmiş olsa da döngüler değişmez, abartılar, çarpıtmalar, yanlış anlamalar, değişmez ve özgürlük yerine içsel baskıda artışlar başlar. Oysa aranan ve ihtiyaç duyulan şey her şeyde özgürlük ve canlılık hissini yakalayarak kendin olmaktır. Kendin olmak ve kendin olarak hayata ne kattığının ne verdiğinin hesapsız akışında olmaktır. Sonuç olarak Human Design tasarım bilgileri tefekkür edildiğinde başka bir hikâye yaşarken, kendini bir şey sanmaya başladığında ise aynı hikâyenin farklı versiyonlarını aynı sonla yaşatan bir süreç yaşatır. Tasarımınızda tefekkür etmenin birçok yönteminden biri de atölye çalışmalarıdır. Size özel Human Design ile tefekkür atölye çalışmalarından birine katılabilirsiniz. böylelikle kendi hikayenizi daha neşeli, daha kaliteli, daha konforlu ve daha bereketli bir hikayede var edebilirsiniz.

Human Design ile tefekkür özgürlüğün ve yaratıcılığın ve hatta neşenin, keyfin ve hayallerin önünde duran belirli korkuların her biriyle yüzleşme ve onları ortadan kaldırma fırsatı sunarak tam ve bütün olmanın yolunu açar.

Nalan kahraman

Atölyelerimize katılım için whatsapp hattından ulaşabilirsiniz: 0534 249 53 50