Aynı Değiliz

Haftanın enerji teması, yaşanan tecrübelerden, toplum normlarından hatta genetiğimizden gelen geçmiş tecrübeler doğrultusunda “hayatta kalmak için” rekabet etmek gibi bir saplantıdan çıkmak. Bu şekilde bakıldığında hiçbir anlam ifade etmiyor olabilir çünkü bir şey için bir şey yapma ihtiyacının altındaki dürtünün hayatta kalmakla çok alakalı olduğu neredeyse görünmez olmuş. Hayatta kalmak bir korku baskısıdır. Paran olmazsa aç kalırsın – hastalanırsın – saygı görmezsin- ilerleyemezsin korkusu. Hasta olursan çalışamazsın – kazanamazsın korkusu. Rekabet etmezsen kazanamasın başarısızlık korkusu. Daha fazla öğrenmezsen yetersizlik korkusu. Sorumluluklarını yerine getirememekten sorumluluk kokusu. Gelecek korkusu. Geçmişte yaşananların tekrar edeceği korkusu. Risk alma korkusu. Kusursuzluk korkusu gibi. Temelde barınan bu korkuların tamamı hayatta kalmak için yerleşmiş kabuklaşmış hatta saplantıya dönüşmüş bir şekilde tüm hayatları ele geçirmiş gibi görünüyor. Fark edilmiyor çünkü kendini savunma ve diğerlerini sorgulama bu korkuların üstünü örtüyor; “Ben doğruyum, sen yanlışsın” bakış açısı.

Ben doğruyum, şunun için bunun için veya ben doğruyum şundan ötürü bundan ötürü şeklinde çok güçlü bir savunma gerekçeleri veya eylem bahaneleri hep var.

Sen yanlışsın, ben olsam öyle yapmam, böyle yaparım, ahlaki değil, bana doğru gelmiyor şeklinde sadece kendi dar penceresinden bakan sorgulama biçimleri de her yerde.

Kendisini esneterek değerlendiren ancak diğerlerini kısıtlayarak değerlendiren alışkanlıkların çığ gibi büyüdüğü günümüzde artık kimse kimseyi anlamıyor ve iletişim sorunları gittikçe artıyor.

Bu haftanın enerji destekleriyle ezberden giden ve arkasındaki hayatta kalma korkularını besleyen rekabete girmeye gerek olmadığını anlamak ve birlikte nasıl çalışacağımızı bulmak için harika bir zaman. Her birimiz ayrı ve farklıyız ve tüm bu ayrı ve farklılıklar birleştiğinde ortaya çıkan çok daha güzel ve çok daha dönüştürücüdür; Aynı Değiliz!

Aynı değiliz ve ayrı da değiliz diye o kadar çok tekrar ettim ki sayısını dahi bilmiyorum ancak hala kendi görüşleriyle benim görüşlerimi yarıştırmaktan kendi muhteşemliğini kaçıranları izliyorum. Bu sefer bir pankart hazırlayıp göğsüme assam mı? şaka yapıyorum elbette ancak bu çok ciddi bir fark ediştir.

Aynı ve ayrı olmadığını kabul etmek birçok gelişim yolculuğunu aşmaktır.

Daha yüksek frekanslarda kendini var etmektir.

Daha üst boyutlarda yaşayabilmektir.

Ne yapacağını nasıl yapacağını bilmektir.

Kendinden başkasına güvenmeye ihtiyaç duymamaktır. (Kimse güvenilmez değil kimse sen değilsin algısına girmek)

Öngörülerle kendi aklını bulandırmamaktır.

Tek olasılık içine saplanıp kalmamaktır.

Rekabete yarışa girmeye gerek duymamaktır.

Kendi ne kadar özel güzel ve değerliyse diğerinin de o denli özel güzel ve değerli olduğunu kabullenmektir.

Hayatta kalmanın risklerini özünden uzaklaştıkça taşıdığını bilmektir.

Hayatta kalmanın risklerini başkalarını sorguladıkça taşıdığını bilmektir.

Kendine ve diğer her şeye sonsuz sabrı ve saygıyı üretebilmektir.

Yöneteceği ve yönlendireceği kendinden başka kimse olmadığını kavramaktır.

Değiştireceği ve öğreteceği kendinden başka kimsenin olmadığını idrak etmektir.

Başkalarına fikir vermenin gereksizliğini ve önemsizliğini fark etmektir.

Başkalarıyla paylaşmanın ve birlikte daha verimli olmanın kıymetini görmektir.

Bu liste benim için sonsuz kadar uzun bir listeye dönüşebilir çünkü kimseyle aynı olmadığımı ve ayrı da olmadığımı biliyorum, görüyorum ve yaşıyorum. Bazen sıkışıyorum, susuyorum hatta geriliyorum ancak yine de sakinliğimi ve sessizliğimi koruyorum. Çünkü beni benden daha iyi tanıdığını iddia eden bir çoğunluğun içinde yaşıyorum.

Birini çok iyi tanıdığınızı iddia ediyorsanız kendinizi hiç tanımıyorsunuzdur!

Bu hafta bunları bir düşünün ve silkelenin sonra kendi biricikliğinize odaklanın ve diğer biricikliklerle neler yapabileceğinizi görün!

Haftanın enerjisi hakimiyetten- baskınlıktan- kontrolden çıkıp sinerji yaratmak için muhteşem bir fırsat sunuyor.

Human Design kapı 45 içeriğini de böylece anlatmış oldum. Sandığınız gibi kral veya kraliçe olduğunuzu anlatan bir kapı enerjisi değil kendi farklılıklarınla diğerlerinin farklılıklarını birleştirerek bir sinerji yaratmak, kendi toplumunu kurmaktır.

Gen anahtarlarının gölge frekansı hakimiyet/baskınlık, Armağanı Sinerji Sıddhi ise Topluluk/Cemaattir.

I-ching de grubun üyeleri ortak bağlar ve amaçlar gayesinde birleşir diyerek BİR ARAYA GELMEK ten söz eder.

Şimdi sıra sizde, siz ne diyorsunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.